Tłumaczenia Niemiecki i Angielski Białystok – Biuro Tłumaczeń

Białystok: Tłumaczenia języka niemieckiego i angielskiego. Wykonujemy codziennie nasze usługi w mieście Białystok.

Wykonujemy tłumaczenia języka niemieckiego i angielskiego. Tłumaczymy dokumenty, strony internetowe, teksty marketingowe, a także specjalistyczne treści medyczne, prawnicze czy techniczne.

Tłumaczenia Białystok

Województwo podlaskie jest bardzo mocno nastawione na naszych przyjaciół z zachodniej granicy, dlatego warto rozważyć profesjonalną obsługę w zakresie tłumaczeń języka niemieckiego.

Białystok cena tłumaczenia

Ceny tłumaczeń zależą od wielu czynników, jednak najistotniejszym z nich jest ilość tekstu potrzebnego do przetłumaczenia. Taki tekst wycenia się na podstawie ilości znaków ze spacjami, które zamienia się na liczbę stron tłumaczeniowych. Jedna strona tłumaczeniowa zawiera 1500 znaków ze spacjami. Koszt przetłumaczenia jednej strony tłumaczeniowej to około trzydzieści pięć złotych netto, jednak innym bardzo istotnym czynnikiem jest kategoria tłumaczeniowa. Wycena może być zarówno niższa, jak i wyższa, zależnie od kategorii tekstu. Najlepiej napisać do nas i zapytać o bezpłatną wycenę dokumentu do tłumaczenia. Jeżeli chodzi o Białystok to cena tłumaczenia jest bardzo podobna do innych miast w pobliżu. Całe województwo podlaskie należy raczej do umiarkowanej stawki cenowej w stosunku do innych województw w Polsce i Europie.

Język niemiecki i angielski należy także do popularnej grupy językowej, co oznacza, że koszt ich tłumaczenia należy do niskich.

Tłumaczenia Białystok techniczne tłumaczenia zdjęcie

Powiat Białystok i konkurencja na rynku tłumaczeń

Zdajemy sobie sprawę, że na lokalnym rynku tłumaczeń mamy sporą konkurencję. Wiele biur tłumaczeń próbuje tutaj swoich sił reklamując się na bilbordach i w internecie. Zapewniamy Cię, że u nas otrzymasz tłumaczenia najwyższej jakości, które pozostaną konkurencyjne cenowo. Kontakt z naszym biurem tłumaczeń jest zachwalany przez większość naszych klientów - odpisujemy na maile w ciągu kilkunastu minut dnia pracy oraz kilku godzin w weekendy.

Białystok - tłumaczenia dla firm (angielski, niemiecki)

Branża B2B z uwzględnieniem przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, a także biznesów typu SaaS, eCommerce czy Software House to nasz chleb powszedni. Stała, ciągła współpraca przy komunikacji, marketingu, pozycjonowaniu i sprzedaży w języku obcym dzięki naszym tłumaczeniom przynosi właścicielom tych firm duże korzyści. Liczy się przede wszystkim czas - nie może tak być, że czas oczekiwania na tłumaczenie prostych treści reklamowych po niemiecku czy angielsku to dwa czy trzy tygodnie. U nas jeżeli otrzymasz potwierdzenie, że dane tłumaczenie otrzymasz do wyznaczonego dnia, to na pewno otrzymasz swoje tłumaczenia tego dnia lub wcześniej. Wypróbuj sprawdzonych ludzi i sprawdzone metody.

Białystok tłumaczenie dokumentów zdjęcie

Powierzchnia miasta Białystok wynosi 10213ha. To średnie co do wielkości miasto w polsce.

Co ciekawe, gęstość zaludnienia miasta Białystok wynosi 2913 osób na kilometr kwadratowy. Zastanawiałeś się kiedyś jak duża jest konkurencja na rynku tłumaczeń w takim mieście? Wbrew pozorom, jest nie wielka, dlatego musisz uważać na firmy, które proponują zawyżone ceny tłumaczeń.

Pamiętaj jednak, że wybierając odpowiednie biuro tłumaczeń nie możesz sugerwać się tylko i wyłącznie ceną. Zawsze sprawdź kto do tej pory korzystał z danego biura tłumaczeń, możesz o to zapytać ich właścicieli lub pracowników - jak już się dowiesz, to możesz osobiście ich zapytać o wrażenia ze współpracy.

Białystok - tutaj mieszka 297554 osób. Ktoś z nich na pewno zna niemiecki czy angielski

Czy to jednak wystarczy? Pamiętaj, że tworząc biznes nie możesz iść po najmniejszej linii oporu. Jasne - Twój znajomy może pomóc Ci z przetłumaczeniem krótkiego tekstu marketingowego na stronę internetową po angielsku czy niemiecku, jednak z tłumaczeniem istotnych ofert sprzedażowych czy dokumentów byłbym ostrożny. Pamiętaj, że jeżeli w języku obcym przez błąd w tłumaczeniu obiecasz komuś coś, czego nie jesteś w stanie spełnić to ponosisz za to pełną odpowiedzialność. Błędnie przetłumaczone dokumenty mogą wprowadzić osobę je sprawdzające w błąd, a Ciebie narazić na niepotrzebne koszta. Czy to ryzyko warte kilkudziesięciu czy kilkuset złotych?

Automatyczne tłumaczenia Białystok (translator)

Czy translatory, takie jak Google Translate to dobry wybór? Nie spodziewasz się chyba, że na stronie biura tłumaczeń otrzymasz odpowiedź pozytywną.

Nie warto korzystać z translatorów i automatycznych tłumaczeń - takie treści są pełne błędów językowych i nie nadają się do publikacji. W naszym biurze tłumaczeń oferujemy profesjonalne tłumaczenia językowe - nie trać czasu na amatorów, nie przepłacaj, skorzystaj z tanich usług tłumaczeniowych w BiuroTlumaczenia.pl i zobacz jakie to proste!

Dlaczego tłumaczenia automatyczne z translatora są złym pomysłem? Pozwól, że podam Ci przykład...

Tak wygląda tłumaczenie translatora losowych fragmentów książki:

(...)iczne muszą być często zastępowane przez inne, jak w przypadku greckiego heksametru daktylowego w pentametrze jambicznym. Ponadto, niektóre z najbardziej akceptowalnych tłumaczenie wiersza rymowanego jest osiągnięty poprzez zastąpienie wolnego wersetu. W tłumaczeniu Biblii zwykłą procedurą jest próba wypróbowania pewnego rodzaju dostojnej prozy, w której oryginał wykorzystuje poezję, ponieważ, ogólnie rzecz biorąc, treść biblijna jest uważana za znaczni Tłumaczenia Białystok(...)

(...)ię unika, niż tego, co faktycznie stwierdza; jest to bowiem obecność poważnych anomalii, których uniknięto w udanym tłumaczeniu, a które natychmiast uderzają czytelnika jako nie na miejscu w kontekście. Na przykład, surowe wulgaryzmy w dyskursie o rzekomej godności są niestosowne, a co za tym idzie, z pewnością nie są naturalne. Ale wulgaryzmy stanowią znacznie mniejszy problem niż slang czy kolokwializmy. Stanley Newman (1955) zajmuje się tym problemem poziomu słownictwa w swojej analizie języka sakralnego i slangowego w Zuñi i zwraca uwagę, że termin taki jak melika, odnoszący się do języka angielskiego amerykańskiego, nie jest odpowiedni dla religijnej atmosfery kiwa. Należy raczej mówić o Amerykanach za pomocą zuńskich wyrażeń oznaczających dosłownie "szerokie kapelusze". Dla Zuñi wypowiadanie meliki w ceremonii kiva byłoby tak samo nie na miejscu, jak przynoszenie na takie spotkanie radia. Wyrażenia onomatopeiczne są uważane za równoznaczne ze slangiem przez osoby mówiące w niektórych językach. Na przykład w niektórych językach afrykańskich niektóre wysoce naśladujące wyrażenia (czasami nazywane ideofonami) zostały wykluczone jako nieadekwatne do godnego kontekstu Biblii. Niewątpliwie krytyczna postawa niektórych tłumaczy misyjnych wobec tak żywych, ale bardzo potocznych form wyrazu przyczyniła się do tego, że (...)

Tłumaczenia Białystok

(...)ektórych językach takie onomatopeiczne zastosowania są nie tylko bardzo rozwinięte, ale są uważane za niezbędne i stają się w każdym rodzaju dyskursu. Na przykład Waiwai, język Gujany Brytyjskiej, używa takich wyrażeń z wielką częstotliwością, a bez nich trudno jest przekazać emocjonalny ton przekazu, ponieważ dostarczają one podstawowych sygnałów do zrozumienia stosunku mówcy do wydarzeń, które opowiada. Niektórym tłumaczom udaje się uniknąć wulgaryzmów i slangu, ale popadają w błąd polegający na tym, że stosunkowo prosty przekaz w języku źródłowym brzmi jak skomplikowany dokument prawny w języku receptora, starając się przy tym zbytnio, by był całkowicie jednoznaczny; w rezultacie taki tłumacz wypowiada swoje definicje w długich, technicznych zdaniach. W takim tłumaczeniu niewiele pozostaje z gracji i naturalności oryginału. Anachronizmy są kolejnym środkiem naruszającym współmierność przekazu i kontekstu. Na przykład, tłumaczenie Biblii na język angielski, w którym zamiast "rdzy" użyto "tlenku żelaza", byłoby technicznie poprawne, ale na pewno anachroniczne. Z drugiej strony, tłumaczenie "nieba i ziemi" przez "wszechświat" w Księdze Rodzaju 1:1 nie jest tak radykalnym odejściem, jak można by sądzić, ponieważ ludzie starożytnego świata mieli wysoko rozwiniętą koncepcję zorganizowanego systemu składającego się z "nieba i ziemi", a zatem "wszechświat" nie jest niewłaściwy. Anachronizmy wiąż Tłumaczenia Białystok(...)

Czy uważasz, że powyższe treści są poprawnie przetłumaczone?

To pytanie retoryczne. Rażące błędy w tłumaczeniu automatycznym widać gołym okiem. Dokładnie w ten sposób Twój odbiorca poczułby się, gdybyś zaprezentował mu tłumaczenia z translatora na swojej stronie internetowej czy w dokumentach.

Nie myśl o tym - to po prostu nie ma sensu. Profesjonalne biuro tłumaczeń których specjalnością jest język niemiecki i angielski, zajmujące się codziennie tłumaczeniami językowymi dla firm i przedsiębiorstw zajmie się Twoim zleceniem pierwszorzędnie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Scroll to top